Aktualita: Z výuky předmětu Pěstování rostlin pro zootechniky

Oddělení pěstování rostlin KSPR zajišťuje na Zemědělské fakultě JU výuku předmětů s tématikou rostlinné výroby. Klíčovým kurzem je předmět Pěstování rostlin. Ten je vyučován jak v náročnější dvousemetrové podobě pro obory Zemědělství a Agropodnikání, kde patří mezi stěžejní předměty (studenti z něj vykonávají státní zkoušku), tak v jednosemestrové podobě pro další obory, kde má důležitou informativní úlohu. K jednosemestrové podobě patří i předmět Pěstování rostlin pro zootechniky (PRZOO), který studentům poskytuje nejen základní informaci o pěstování polních plodin v ČR, ale je detailněji zaměřen na problematiku pěstování krmných plodin na orné půdě.

Studenti při rozboru květenství obilnin.

V rámci praktických cvičení se studenti seznamují s problematikou rozmnožovacího materiálu a jeho parametry, s poznáváním a stavbou polních plodin, s růstem a vývojem polních plodin, s agrobiologickou kontrolou porostů, požadavky na kvalitu sklizňových produktů apod. Na snímcích jsou zachyceni studenti oboru Zootechnika při praktické výuce zmiňovaného předmětu PRZOO a provádění rozborů klasů a lat obilnin 1. skupiny.

Studenti při rozboru klasů obilnin v rámci cvičení z předmětu Pěstování rostlin pro zootechniky.

Rozbor klasu víceřadého ječmene.